Information in English
מידע ברשתהיסטוריהמולטימדיהחדשות המדרחובמידע והתמצאותמי אנחנו

אנחנו והקהילה

יריד האמנים במדרחוב נחלת בנימין הוא אירוע קהילתי, פתוח לקהל ומאובטח, שתורם לפריחת אזור נחלת בנימין. במהלך שנות קיומו, חזרו הרחובות סביב יריד האמנים לפרוח. בתי הקפה והמסעדות מלאו לקוחות, החנויות הותיקות באזור חידשו ימיהם כקדם וחללים שעמדו ריקים במשך שנים, הפכו מחסנים. זוגות צעירים וסטודנטים קבעו את ביתם ברחוב נחלת בנימין וסביבותיו. הצבע, הריחות והמולת העשייה, שבו לאזור ההיסטורי.

היריד מגן על אופיו של המדרחוב. אמני היריד היוו את חוד החנית במאבק על שימור הצביון ההיסטורי של מדרחוב נחלת בנימין. עמותת האומנים יזמה והובילה את ההתנגדות לשילוש את אחוזי הבניה במתחם ולחפירת שלוש קומות תת-קרקעיות לחנויות וחניונים. אשר היו ללא ספק גורמים להפיכת מתחם נחלת בנימין כולו לאתר בניה למשך שנים רבות, להרס מוחלט של הבניינים ההיסטוריים במתחם ולאבדן הזהות התרבותית של נחלת בנימין. היום משיקה עמותת האומנים יחד עם המועצה הלאומית לשימור מבנים ואתרים, מיזם-הצלה למתחם נחלת בנימין וקוראת לגופים הציבוריים הנוגעים בדבר, ובכללם עיריית תל אביב, לבצע תכנית המבוססת על אחוזי בניה צנועים ושימוש בתחבורה ציבורית במקום הוספת עוד מגרשי חניה. בכך, אנו מאמינים, ישודרג המתחם תוך שמירה על צביונו ועל זרימה חופשית של התושבים ממנו למתחמים השכנים ובחזרה.

שיתופי פעולה עם עמותות וארגונים חברתיים. במשך כל השנה נותן יריד האמנים במה לעמותות ולארגונים שעיקר פעולתם העצמה חברתית. נערי "בית השנטי" לנוער חסר מסגרת, מאיישים דוכן ובו הם מציגים את יצירותיהם. כך גם חברי עמותת צ'יימס, לאנשים עם מוגבלויות, שמציגים ציורים ועבודות פיסול בדוכן משלהם. תלמידי בית הספר לאמנות חזותית "קמרה אובסקורה" הפגינו במדרחוב ומחו נגד הכוונה לסגור את המוסד. בחג הפסח, בסימן המחאה נגד עבדות מודרנית, אירח היריד דוכני הסברה של עמותות למען זכויות עובדים זרים בישראל – "קו לעובד", "רופאים לזכויות אדם" ו"מוקד הסיוע לעובדים זרים". מדי חנוכה ניצב ביריד דוכן של חברי האגודה למען העיוור, המוכרים נרות חנוכה וסביבונים. בחג הסוכות הציגו האמנים פרוייקט המשותף להם ולעמותת נט"ל לנפגעי טראומה על רקע לאומי. במדרחוב הוצגו עבודות שיצרו האומנים בצורת רימון ובהשראתו. לקראת השנה הבאה תוציא עמותת נט"ל לוח שנה עם צילומי הרימונים וההכנסות ממכירתו יועברו לפעילות העמותה. אנו מאמינים בדרך של העצמה חברתית, במקום חלוקת נדבות, ופועלים במרץ כדי ליצור עוד שיתופי פעולה מרתקים כאלה.

היריד מהווה בית למופעי רחוב. גם אנחנו וגם אתם זוכים לצפות ולהשתתף בקשת רחבה של מופעי רחוב, בהם מוסיקאים, ליצנים, אמני קרקס ותנועה וקבוצות תיאטרון רחוב. אנו נותנים להם במה, והם מספקים חוויה אותנטית לקהל המבקרים.

יריד האמנים הוא חממה לעיצוב ישראלי מקורי. הרבה מן האמנים שמסיימים לימודיהם באחד מבתי הספר הגבוהים לעיצוב בישראל מתחילים את דרכם ביריד שבמדרחוב. המפגש הישיר עם הקהל מאפשר לאמנים להתפתח, לחוש את טעם הקונים, לגבש סגנון וללכת איתו הלאה. התהליך הבריא הזה מעשיר את העיצוב הישראלי המקורי ותורם להעלאת קרנו בארץ ובעולם כולו.
יצירת קשר ראשי
Anona Design אתרי אינטרנט איכותיים פותח במקור על ידי אפריקום מערכות
Original vision & Operation
by Conceptrio
© כל הזכויות שמורות
לעמותת אומני מדרחוב נחלת בנימין
info@nachlat-binyamin.com

hogan hogan outlet scarpe hogan